Katarzyna Pakosińska

W dobrym tonie z Zulą Pogorzelską

– spektakl muzyczny inspirowany dwudziestoleciem międzywojennym.

Katarzyna Pakosińska, wcieli się w postać – symbol dwudziestolecia międzywojennego – fantastyczną Zulę Pogorzelską i z towarzyszeniem zespołu Makabunda przywoła ducha tamtych czasów. Pojawią się najbardziej rozpoznawalne szlagiery, takie jak m.in.: Spotkajmy się na Nowym Świecie, Bubliczki, Więcej gazu czy Ja nie mam co na siebie włożyć w nowych, barwnych aranżacjach. Piosenki uzupełnione będą specjalnie przygotowanymi układami tanecznymi i scenkami aktorskimi w wykonaniu tancerzy Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Makabunda to wyjątkowy zespół, który w nowych aranżacjach, przypomina największe szlagiery dwudziestolecia międzywojennego. Poprzez swoją działalność grupa stara się upamiętnić i uczcić polskich muzyków i twórców tego okresu, szerząc znajomość utworów i wiedzę na temat ich twórców, a także realiów z jakimi musieli się oni zmagać.

W zespole są klasyczne instrumenty z tamtego okresu takie jak banjo, akordeon, saksofon, klawisze czy skrzypce. Agnieszka Frączyk, grająca właśnie na skrzypcach jest również drugą wokalistką.

scenariusz i reżyseria: Marzena Kopczyńska-Urlich i Michał Gawlicz

aranżacja muzyki: Makabunda

choreografia tańca: Magda Majtyka

vj: Michał Więdłocha

Zobacz video