Katarzyna Pakosińska

„Malina miód-dziewczyna” już w księgarniach!

22 listopada na półki księgarń trafił trzeci już tom przygód Maliny – bohaterki książek dla dzieci autorstwa Kasi Pakosińskiej. Po „Malinie cud-dziewczynie” oraz „Malinie szał-dziewczynie” czas na „Malinę miód-dziewczynę”. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

***

Malina, przesympatyczna dziewczynka, która podbiła serca młodych czytelników, wyrusza w kolejną podróż. Jednak nie będzie to zwykła wyprawa, jeśli w ogóle wyprawa w czasie zwykłą być może. Malina i jej przyjaciele zmienią bieg historii. Będzie się działo!

Ma duże zielone oczy i ciemne czochrające się w puch włosy, których w żaden sposób nie da się ujarzmić. Mądra, sprytna, skora do żartów, ma duże poczucie humoru. Kiedy głośno się śmieje, natychmiast dostaje czkawki. Na przemian przeżywa Dzień Głupawki i Dzień Romronka.  To właśnie Malina. Dziewczynka ma dziesięć lat, właśnie rozpoczyna naukę w piątej klasie szkoły podstawowej w Milanówku. Jest właścicielką czarodziejskiego szmaragdełka, które pozwala jej podróżować w czasie. Odkąd w magiczny sposób wróciło do niej z przeszłości, nie rozstaje się z nim ani na moment. Niezwykłym zbiegiem okoliczności, Malina wraz z przyjaciółmi i nową koleżanką, Gruzinką Naniko, wyruszają w podwójną! podróż w czasie – w lata 80. XX wieku i prawie sto lat wstecz, kiedy Milanówek stał się polską stolicą jedwabiu.

Dlaczego Malina jest jak miód? Czym jest poczucie humoru i czy można go dotknąć? Jak galopować na dywanie? „Malina miód-dziewczyna” to nie tylko ciekawa opowieść i pobudzająca wyobraźnię historia. Książka to też twórcza rozrywka – na każdym kroku znajdują się rysunkowe zagadki, językowe łamigłówki i propozycje kreatywnej  zabawy – np. w projektanta mody.

W wydawnictwie Muza ukazały się dotychczas dwie części przygód Maliny. Rozpoczynająca dziecięcą trylogię „Malina cud-dziewczyna” została uhonorowana przez Zarząd Stowarzyszenia Autorów ZAiKS doroczną nagrodą za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci. „Malina szał-dziewczyna”, druga część serii została bardzo pozytywnie przyjęta przez czytelników:

„Malina szał-dziewczyna” to książka idealna absolutnie dla każdego. Napisana płynnym językiem, co gwarantuje przyjemność z czytania. Na pewno żadne dziecko nie będzie znużone lekturą. Książka jest tak kreatywna, że gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale i rozwój intelektualny, a nawet… ruchowy. Tak, tak, Katarzyna Pakosińska zadbała absolutnie o wszystko.

kochanamama.pl

Na pewno kojarzycie charakterystyczną Pakosię. Przypomnijcie sobie jej szeroki uśmiech, energię i to, jak ze swadą opowiada. Narracja w jej książce to właśnie taki monolog – pełen żartów i dygresji. Jeśli lubicie styl Pakosi, ta książka na pewno przypadnie Wam do gustu.

miastodzieci.pl

Wszyscy zaczęli się rozglądać. Milanówek sprzed stu lat był bardzo piękny. Miasteczko sprawiało wrażenie wielkiego ogrodu. Rosło w nim jakby jeszcze więcej drzew, wśród których królowały dęby; kwiatów, pachnących krzewów. I powietrze było czystsze. I ludzie bardziej uśmiechnięci. Całe rodziny spacerowały sobie wolnym krokiem alejkami. Panie pod parasolkami z jasnej przezroczystej tkaniny, które chroniły je nie przed deszczem, lecz słońcem. Chciały mieć widać jasne cery. I nikt nie rozmawiał przez telefon! Szok! Ale przecież wtedy jeszcze telefonów nie było i ludzie miło gawędzili ze sobą, umawiając się na różne spotkania, obiadki czy inne herbatki.

– fragment książki „Malina miód-dziewczyna”

***