Katarzyna Pakosińska

Katarzyna Pakosińska wśród mentorek Vital Voices Chapter Poland

Katarzyna Pakosińska została jedną z mentorek w 6. Otwartym Programie Mentoringowym Managing Change in the Digital Era organizowanym przez organizację Vital Voices Chapter Poland.

Uczestniczki programu to kobiety przedsiębiorcze, na stanowiskach zarządczych oraz specjalistycznych, które w czasie trwania programu, bardzo intensywnie i z pełnym zaangażowaniem doskonalą swoje umiejętności, wymieniają doświadczenia i rozwijają skrzydła pod okiem mentorów.

Vital Voices Chapter Poland reprezentuje międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Ówczesna Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu chciały wspierać kobiety w imię zasady, że „prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka”.

Misją Vital Voices Poland jest inwestowanie w kobiety o potencjale przywódczym w Polsce, Europie i Azji. Fundacja posiada grono ponad 100 stypendystek prestiżowego programu mentoringu, w tym kobiety z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii. Fundacja przeszkoliła ponad 500 kobiet w Polsce zakresie przywództwa. Pomaga korporacjom w formułowaniu strategii Corporate Social Responsibility.

Źródło: https://vitalvoices.pl/o-nas/o-vital-voices/